Producenci

Masz pytanie?

Napisz do nas lub zadzwoń pod numer: 


tel.: + 48 32 739 09 86

fax: + 48 32 739 09 87


e-mail: biuro@korteltelecom.pl

Bezprzewodowe sieci WLAN

AP3765

Seria AP376X jest wysokiej jakości, zewnętrzne punkty dostępowe 802.11a/b/g/n, które rozszerzają bezprzewodową mobilność poza cegły i zaprawy. Ta seria AP jest przeznaczona do pracy w trudnych warunkach, takich jak magazyny, kopalnie, zakłady produkcyjne i stadiony.

AP3710i/e

AP3710 jest wysokowydajnym 802.11a/b/g/n wewnętrznym punktem dostępu, przeznaczony do wdrożeń o wysokiej gęstości. Ten access point jest zaprojektowany do pracy w ciężkich warunkach dla użytkowników, takich jak uniwersytety, szkoły, hole hotelowe, centra konferencyjne i stadiony. Wydajny AP jest równie biegły w służbie wysokiej przepustowości aplikacji wideo, a także niskiej latencji aplikacji głosowych.

AP3705 i 3705 Indoor Access Point

AP3705i jest bogate w punkt dostępu 802.11a/b/g/n wykorzystując najnowszą technologię radiową, aby zmniejszyć koszty bez utraty funkcjonalności. Zaprojektowany, aby wtopić się w biurach, klasach, lub w otoczeniu hotelu, AP3705i jest idealny dla zapewnienia bezpiecznej łączności 11a/b/g/n dla środowisk o wysokiej gęstości, takich jak szkoły, hotele i centra konferencyjne.

Rozwiązanie dla sieci bezprzewodowych oferowane przez Enterasys optymalizuje rozkład obciążenia przetwarzania pomiędzy punktami dostępowymi (Access Point - AP) i kontrolerami sieci bezprzewodowych, by zapewnić wyjątkową wydajność przy jednoczesnym utrzymaniu łatwości zarządzania.

Kompleksowe, wymagające szybkiej obsługi funkcje, takie jak: QoS, szyfrowanie, egzekwowanie polityk, ograniczanie przepustowości oraz dynamiczny wybór kanału są obsługiwane przez punkt dostępowy, natomiast obsługa funkcji o znaczeniu globalnym, takich jak konfiguracja, roaming, zarządzanie bezpieczeństwem oraz kontrola polityk jest skoncentrowana w kontrolerze lub w konsoli Enterasys Network Management Suite (NMS).

Innowacyjna, ukierunkowana na rozwiązania, architektura sieci bezprzewodowych Enterasys

Ponadto innowacyjna, ukierunkowana na rozwiązania, architektura sieci bezprzewodowych Enterasys potrafi określać sposób przekazywania ruchu sieciowego dla każdej aplikacji, który zapewni osiągnięcie najwyższej wydajności i niezawodności. Wynikiem takiego podejścia jest elastyczna i niezawodna infrastruktura sieci WLAN, która może być łatwo wykorzystana do implementacji VoWLAN i nowych wysoce wydajnych rozwiązań jak na przykład transmisja video w jakości HD.

 • AP3605 – dwuzakresowy punkt dostępowy802.11a/b/g/ntyputhinz wbudowanymi antenamidual-band
 • AP3610/3620 – dwuzakresowy punkt dostępowy 802.11a/b/g/n typu thin z wbudowanymi/zewnętrznymi antenami dual-band
 • AP3630/3640 – dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11a/b/g/n typu standalone do zastosowań wewnętrznych z wbudowanymi/zewnętrznymi antenami dual-band
 • AP2605 – dwuzakresowy punkt dostępowy 802.11a/b/g typu thin ze zintegrowanymi antenami
 • AP2610/2620 – dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11a/b/g typu thin z wbudowanymi/zewnętrznymi antenami
 • AP2630/2640 – dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11a/b/g typu standalone z wbudowanymi/ zewnętrznymi antenami, które mogą być opcjonalnie skonfigurowane do pracy w trybie thin
 • AP2650/2660 – dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11a/b/g typu thin do zastosowań zewnętrznych i przemysłowych z wbudowanymi/zewnetrznymi antenami
 • AP3660 – dwuzakresowy punkt dostępowy 802.11a/b/g/n do zastosowań zewnętrznych z 6 portami na zewnętrzne anteny
 • AP3705i – Indoor AP, up to 600 Mbps capacity, dual-radio, 2x2:2
 • AP3610/20 - Indoor AP, up to 600 Mbps capacity, dual- radio, 3x3:2
 • AP3710i/e – Indoor AP, up to 900 Mbps capacity, dual-radio, 3x3:3
 • AP3765i/e – Outdoor AP, up to 900 Mbps capacity, dual-radio, 3x3:3, IP65 / NEMA 4 and ATEX rating
 • AP3767e – Outdoor AP, up to 900 Mbps capacity, dual-radio, 3x3:3, IP65 / NEMA 4 and ATEX rating, SFP fiber port for extended deployment distance

Przesyłanie głosu i wideo w jakości HD

Stworzone specjalnie by umożliwić przesyłanie głosu i wideo w jakości HD w sieciach WLAN, Bezprzewodowe punkty dostępowe Enterasys automatycznie i bezpiecznie rejestrują się w będącym w ich zasięgu kontrolerze sieci bezprzewodowej oraz pobierają z niego swoją konfigurację. Upraszcza to proces implementacji i wysiłek operacyjny. Punkty dostępowe od razu po podłączeniu do sieci mogą rozpocząć świadczenie usług dla użytkowników, bez konieczności przeprowadzania manualnej konfiguracji.

Większość rozwiązań WLAN zmusza administratorów sieci do wyboru pomiędzy scentralizowaną lub rozproszoną architekturą. Znaczącą zaletą technologii Enterasys jest możliwość obsługi obu tych implementacji jednocześnie, co istotnie poprawia elastyczność w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencji. Administratorzy sieci mogą przypisać topologię (scentralizowaną lub rozproszoną) poprzez polityki do indywidualnego użytkownika lub grupy użytkowników. Określony SSID może być również statystycznie mapowany do danej topologii bez jakichkolwiek ograniczeń, dzięki czemu bezprzewodowa infrastruktura sieci LAN może być skutecznie dostosowana do określonych potrzeb i wymagań biznesowych klienta i jego aplikacji.

Dwuzakresowe punkty dostępowe 802.11n działające w technologii 3x3 MIMO mogą być zasilane przez standardowy port zgodny z IEEE 802.3af PoE, który można znaleźć w większości obecnie stosowanych przełączników - dzięki czemu mobilność sieci bezprzewodowych jest bardziej praktyczna, osiągalna i opłacalna. Oznacza to, że punkty dostępowe Enterasys 802.11n nie wymagają stosowania kosztownych przełączników obsługujących standard 802.3at PoE.

Ponadto nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania Ethernet dla pokrycia zwiększonego zapotrzebowania na moc lub ograniczania wydajności punktów dostępowych poprzez wyłączanie częstotliwości lub powrót do konfiguracji MIMO 2x3 lub 2x2.

Bezprzewodowe punkty dostępowe Enterasys wykorzystują najbardziej zaawansowane standardy w celu zagwarantowania skutecznej ochrony i kompatybilności. Bezprzewodowe sieci LAN wykorzystujące standard 802.11i (WPA2) mogą stosować uwierzytelnianie 802.1X lub PSK oraz szyfrowanie AES, TKIP lub WEP. Możliwości te gwarantują bezpieczne uwierzytelnianie i bezproblemową integrację punktów dostępowych z infrastrukturą przewodową sieci.

Ochrona przed zakłuceniami

Bezprzewodowe punkty dostępowe Enterasys współpracują ze sobą w celu ochrony przed zakłóceniami i optymalizacji podziału częstotliwości radiowej. Każdy punkt dostępowy może inteligentnie i dynamicznie zmieniać moc transmitowanego sygnału i kanał, w oparciu o informacje z sąsiadujących punktów dostępowych, poziom zakłóceń zewnętrznych lub zajętość kanału.

W ten sposób zapewniona jest optymalna wydajność dla wszystkich użytkowników sieci bezprzewodowej. Jeżeli punkt dostępowy ulegnie awarii, wówczas sąsiednie punkty dostępowe zwiększają swoją moc, by pokryć zasięgiem obsługiwany przez niego obszar. Punkty dostępowe wspierają również plan wyboru kanału częstotliwości radiowej, z opcją obsługi 3 kanałów, 4 kanałów, lub dowolnej konfiguracji